Budowa układów dolotowych ze stali kwasoodpornej i aluminium. Indywidualna budowa każdego układu dolotowego oraz montaż układów dedykowanych. Możliwa budowa układu dolotowego nawet w samochodach, w których jest bardzo mało miejsca na dodatkową/większą chłodnicę. Można u nas nabyć z szerokiej gamy intercoolery, TDM, TIP, układy dolotowe oraz dedykowane orurowania.
– montaż wydajniejszych intercooer’ów dedykowanych oraz custom’owych wykonywanych przez nas
– budowa kompletnego orurowania do układu dolotowego silnika i dedykowane
– TIP (rury ssące do turbo) dedykowane i custom’owe
– TDM (tłumik turbo) dedykowane i customowe w przypadku gdy nie ma dostępności


Montaż dedykowanych układów dolotowych renomowanych firm o dużo większej wydajności.
TIP i TDM najwyższej jakości do nabycia również u nas. Dostępne różne rodzajne (do fabrycznych turbosprężarek i hybrydowych o jeszcze większym przepływie).
W wielu przypadkach elementy z najmocniejszych wersji silnikowych idealnie nadają się modyfikacji wersji słabszych.
Różnica jest widoczna gołym okiem. Przykład zastosowania układu dolotowego z mocniejszej innej wersji silnikowej.
Intercooler to niemal podstawa. Dzisiaj nie jest najważniejsze żeby był jak największy… Nie wiele osób wie, że w intercooler’ach jest kilka istotnych parametrów poza rozmiarem:
– przepływ powietrza CFM
– odbieranie temperatury *C
– spadek ciśnienia za rdzeniem mbar/psi
Są intercooler’y o różnej budowie rdzenia – rurowe, płytowe oraz mieszane. Rurowe mają najczęściej najlepszy przepływ, ale gorzej już z odbieraniem temperatury. Płytowe mają wewnątrz rdzenia dodatkowe lamelki co sprawia, że lepiej zbijają temperaturę, jednak mają tendencję do większego spadku ciśnienia za rdzeniem. W niektórych intercooler’ach są kierownice powietrza (co poprawia jeszcze bardziej redukcję temperaturę) to też nie zawsze jest na + (w zależności od wersji auta). Ważny jest odpowiedni dobór intercooler’a do danego setup’u.
Większość producentów porównuje swoje intercooler’y (jako bardzo wydajne) względem seryjnych silników (przykład platformy MQB golf GTI MK7 który ma tylko 220KM). Mało kto jednak porównał wydajność intercooler’a w silniku modyfikowanym. W silniku uwzględnianym podczas testów doładowanie jest na poziomie 1.1 bar, a wiadomo, że im większe ciśnienie doładowania tym turbosprężarka dostarcza sprzężone powietrze o większej temperaturze, a co za tym idzie temperatura w dolocie wzrasta i jest potrzebna wydajniejsza chłodnica.
Przepływ, temperatura, rozmiar, spadek ciśnienia-to już wiemy, ale na co zwracać uwagę? W intercooler’ach płytowych ilość lamelek oraz skok rdzenia jest bardzo ważny. To, że będzie większy i grubszy rdzeń nie oznacza, że będzie lepszy. Skok lamelek 8mm na 50mm 25szt. jest dużo lepszy niż skok 10mm na 50mm 21szt. W stosunku do powierzchni 410x630x66mm (wlot wylot wew. 51mm) a rdzenia 422x635x57mm (wlot wylot wew. 61mm) rdzenia.
Orurowania dedykowane najwyższej jakości. Wykonanie bardzo precyzyjne jak i estetyczne. Co wyróżnia dedykowane orurowania jaki intercooler’r szwedzkiej firmy do88 Performance z tłumu dostępnych na rynku zamienników – idealnie dopasowane łączniki sylikonowe specjalne dopasowane w taki sposób, że nie ma żadnych progów ani krawędzi co nie zakłóca przepływu szczególnie przy dużych doładowaniach.
Dedykowany intercooler do Forda Focus’a MK3 250ST. W porównaniu z fabrycznym jest zdecydowanie większy. W warunkach podczas porównania temperatura w dolocie spadła ze 102*C do 48*C. Wymiary rdzenia:
dedykowanego 740x180x75mm.
fabrycznego 658x147x64mm.
Indywidualne intercoolery wraz z orurowaniem wykonane i zamontowane przez nas.
Montujemy duże indywidualne intercooler’y w oryginalnych zderzakach i zmieniamy kolor na czarny. Nie zdradza to, że auto może dysponować większą mocą. Dodatkowo modyfikujemy też chłodnice tak aby w pełni wykorzystać wydajność rdzenia. Dodatkowo czyścimy wszystkie chłodnice dla poprawy przepływu powietrza, a w niektórych przypadkach wymieniamy chłodnicę klimatyzacji(najczęściej jest pozabijana kamieniami oraz ma pozagniatane lamelki). Zachowujemy oryginalne kierownice powietrza w zderzakach by montaż przyniósł jak największe efekty. Wiele firm montuje na szybko i usuwa, a to powoduje spadek wydajności co w efekcie nie przynosi zamierzonych przyrostów.
 
Porównanie parametrów po zastąpieniu fabrycznych dwóch intercooler’ów jednym frontowym. Rozmiar rdzenia 550x230x65mm. Parametry maksymalne nie są znaczne ze względu na różnicę temperatur podczas pomiarów.
To doskonały przykład jak montaż takiego intercooler’a poprawia utrzymanie sprawności przy wysokich temperaturach.