Audi S8 D3 5.2 V10 (450KM) 393KM 475Nm – regeneracja kolektora, chip tuning silnika

Jednostki FSI grupy VAG wolnossące o pojemności 4.2, 5.2 oraz 6.0 w większości przypadków nie trzymają mocy. Nie ma reguł dotyczących spadków, a sięgają one do nawet 30% mocy i momentu obrotowego. Spowodowane wieloma czynnikami jak nagar, świece, błędna praca klap, zbyt niskie ciśnienie na cylindrach itd. Również w pełni sprawne jednostki mogą mieć przypadłość braku fabrycznie deklarowanej mocy.

Na tyle na ile można jest możliwość przywrócenia fabrycznej mocy lub zbliżenia się do serii. W jednostce wolnossącej o większych pojemnościach mimo z pozoru małego przyrostu mocy i momentu odczuwa się zmianę nawet 5%. Pod warunkiem, że jest to zmiana w całym zakresie obrotów.
W aucie wcześniej zostały nieprawidłowo zregenerowane klapy kolektora ssącego. Kanały niewyczyszczone, nie można tego nawet nazwać regeneracją. Poklejone kilka elementów, mocowanie na wygiętą blaszkę, więcej nie trzeba dodawać.

W skrócie:
– rozebranie i regeneracja kolektora ssącego od podstaw
– czyszczenie kanałów
– modyfikacja programu sterującego silnikiem w celu zwiększenia mocy

Mimo niskiego przyrostu wartości mocy i momentu obrotowego jak w każdym 4.2, 5.2 i 6.0FSI to zakres przyrostu powoduje, że w praktyce jest on odczuwalny w całym zakresie obrotów. Dodatkowo po zregenerowaniu klap i po modyfikacji programu można zauważyć zmianę w charakterystyce dźwięku dobiegającego z układu wydechowego.

Pomiar serii: 351KM 455Nm
Pomiar po serwisie: 373KM 454Nm
Pomiar po modyfikacji programu: 393KM 475Nm

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę
For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę

Pozostałe realizacje Audi